Krynica Zdrój - atrakcje
Utworzono dnia: 2012-01-09

Krynica to jedna z najpiękniejszych, polskich miejscowości turystyczno-uzdrowiskowych. Położona wśród malowniczych gór i lasów, pełna interesujących atrakcji, przyciąga co roku wielu turystów z Polski oraz Europy.

Jedną z atrakcji Krynicy Górskiej jest bez wątpienia Krynicki Park Linowy. Miejsce to zapewnia świetną zabawę osobom w każdym wieku. W skład atrakcji parku wchodzą w sumie 74 przeszkody (4 trasy zręcznościowe: od trasy dla 3-4 latka po trasę ekstremalną, jak również odrębna trasa zjazdowa). Najłatwiejszą mogą zupełnie bezpiecznie poruszać się nawet kilkuletnie dzieci, a ścieżka ekstremalna zapewni wyjątkowe wrażenia entuzjastom mocniejszych wrażeń. Najmłodsi mogą bawić się także na placu zabaw i trampolinie. Ponadto w Parku mamy możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej, długiej na 260m trasy zjazdowej, oraz wykonania skoku wahadłowego z 17m nad ziemią. Niezależnie na co się zdecydujemy, w każdym wypadku zostaniemy profesjonalnie zabezpieczeni i przymocowani do mocnych lin nie pozwalających na nieprzewidziane "atrakcje". Piękne krajobrazy i świeże, czyste powietrze zachęcają do urządzania w Parku rodzinnych spotkań, przy grillu, lub imprez integracyjnych. Obiekt otwarty jest cały rok.

Park Linowy Krynica

Kolejną z atrakcji w Krynicy jest największa w Europie pijalnia wód mineralnych. W obecnej postaci Pijalnia Główna działa od 1971r, zajmując powierzchnię ponad 4,5tys m2. Otwarta jest w okresie letnim codziennie w godz. 6.30 do 19.30 i oferuje turystom oraz kuracjuszom wiele leczniczych wód mineralnych, takich jak m.in. Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zuber, Zdrój Główny. Wiele osób na początku nie przepada za ich smakiem ponieważ, jak twierdzą, mają nieprzyjemny aromat. Można się jednak przyzwyczaić i polubić specyficzną woń, a właściwości zdrowotne wynagradzają ewentualne niedostatki. Dodatkowo w Pijalni znajduje się sala koncertowa i pełen egzotycznych roślin, ogród zimowy. Do 31.03.2013 ma zostać zakończona realizacja projektu renowacji Pijalni, o wartości 30mln zł. W jej ramach zostaną zrealizowane m.in.: powiększenie sali koncertowej na 1200 miejsc, renowacja kawiarni, modyfikacja przestrzeni głównej i strefy wydawania wód. To jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność tego, wyjątkowego w skali europejskiej, obiektu.

Pijalnia Główna w Krynicy

Góra Parkowa to niewysoki (742 m n.p.m.), lecz urokliwy szczyt należący do pasma Beskidu Sądeckiego. Można się na niego dostać zbudowaną w 1937r., pierwszą w Polsce kolejką linowo-terenową. Wagonik mieści 50 osób i może przetransportować 500 osób na godzinę. Przy górnej stacji mieści się kawiarnia i tarasy widokowe z których można obejrzeć piękną panoramę Beskidów, a czasem także dojrzeć Tatry. Ponadto na Górze znajduje się Park Zdrojowy i wiele innych atrakcji. Rajskie ślizgawki - rynny zjazdowe o wysokości 12m, zjeżdżalnia pontonowa długości 130m, dwie XIX-wieczne, drewniane altany na północnym stoku, 4 stawy na zachodnim (chętnie odwiedzane przez ptactwo wodne), lub sprzyjająca relaksowi Michasiowa Polana na której znajduje się źródełko wody mineralnej - “Bocianówka”. Góra Parkowa to zaciszne miejsce, pełne pięknych, także egzotycznych, drzew, uroczych ścieżek spacerowych. W sam raz dla spragnionych ciszy, spokoju i kontaktu z naturą.

Górka Parkowa w Krynicy - wjazd

Krynica-Zdrój to miejscowość idealna także dla narciarzy i snowboardzistów. Tuż obok znajduje się bowiem jeden z najciekawszych polskich ośrodków białego szaleństwa - Jaworzyna Krynicka. To wysoka na 1114m góra, o rozbudowanej infrastrukturze narciarskiej, z najdłuższym wyciągiem gondolowym
i najdłuższą oświetloną trasą zjazdową w Polsce. 7 tras o zróżnicowanym poziomie trudności (także trasa rodzinna), łącznej długości 12km, regularnie ratrakowanych i naśnieżanych w razie potrzeby, oraz wyciągi krzesełkowe i orczykowe zadowolą nawet wybrednych gości. Pod samym szczytem znajdziemy ok. 1000 miejsc parkingowych, a przy górnej i dolnej stacji kolejki - wiele punktów gastronomicznych, wypożyczalnie i sklepy ze sprzętem. Na Jaworzynie regularnie odbywają się zawody narciarskie,
a początkujący mogą zapisać się do jednej z siedmiu szkółek. Piękne krajobrazy i wysokiej jakości obiekty narciarskie czynią ją naprawdę wartą odwiedzenia.


Jaworzyna - kolej gondolowa

Kolejnym miejscem które niewątpliwie zainteresuje (mniej, lub bardziej zagorzałych) sportowców jest lodowisko w krynickim MOSiRze. Ma ono pokaźne wymiary 30m x 60m. Ponieważ odbywają się tu mecze hokeja, oraz mistrzostwa jazdy figurowej obiekt wyposażony jest w trybuny na ponad 2,8 tys osób i 6 szatni dla zawodników. W czasie wolnym od zawodów, lodowisko jest ogólnodostępne, za niewielką opłatą: 8zł - dorośli, 5zł - dzieci. Ślizgawki trwają 45 minut, jedynie w maju i czerwcu nie odbywają się w ogóle. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia łyżew figurowych, oraz hokejowych, kasków ochronnych dla dzieci, oraz usługa ostrzenia własnego sprzętu. MOSiR zajmuje się obsługą różnego typu imprez sportowo-rekreacyjnych, oraz obozów sportowych, dlatego warto zainteresować się jego ofertą jeśli potrzebujemy lodowiska do wynajęcia. Jego rozmiary wystarczają na swobodną jazdę w trakcie ślizgawki, oraz organizację całkiem dużych eventów.

Hala lodowa w Krynicy
« przejdź do wszystkich aktualności
Hotel ORLIK *** Krynica-Zdrój
Dodaj obiekt
Węgierska korona